EBRU tapyba ant vandens


Jūsų šventėms, gimtadieniams, laisvalaikiui, atsipalaidavimui


       Ebru menas - tai puiki laisvalaikio ir  terapijos priemonė įvairaus amžiaus žmonėms.

       Atvykę į užsiėmimą:

                   - Susipažinsite su Ebru tapybos priemonėmis bei tapymo technika;

                   - Galėsite eksperimentuoti, patys rinktis paveikslo temą;

                   - Lavinsite savo fantaziją, išlaisvinsite savo neatskleistus gebėjimus;

                   - Atvykus grupei, pasirinktinai galėsite tapyti kartu arba kiekvienas  atskirai; 

                   - Atsipalaiduosite, pailsėsite, patirsite kūrybinį pasitenkinimą;

                  - Jums pageidaujant, užsiėmimo metu bus galimybė sukurti jūsų veiklos fotoalbumą, kad prisiminimuose išliktų kūrybinės akimirkos.

                 

   * Užsiėmimai vyksta jaukiose, kūrybai pritaikytose patalpose. Nepasiklysti idėjų, bei dažų labirinte jums padės patyrusi menininkė.

Užsiėmimo trukmė: 1 - 2 val.

Registracija bei informacija Tel. Nr.: 867 867 351

El.paštas: jolantadz@gmail.com

Adresas: I.Kanto g. 14, Kaunas


Vanduo bei spalvos žmogų veikia raminančiai, o  tarsi savaime gimstantys kūriniai pašalina piešti nepratusių baimę suklysti.     

Ebru paveikslų kūrimas stipriai paveikia kiekvieną. Greitai gaunamas piešimo rezultatas džiugina, teikia atsipalaidavimo pojūtį, kūrybinį džiaugsmą, pasitenkinimą savimi .Kūrybos dinamiškumas, nuolat besikeičiantis vaizdas skatina smalsumą ir norą sužinoti, o  kas bus toliau?, eksperimentuoti.

Piešiant Ebru, nėra būtina žinoti, kaip turės atrodyti užbaigtas darbas, tapybos proceso metu kyla vis naujų minčių, - nežinai, kaip pasikeis piešinys, atlikus vieną ar kitą veiksmą.

Ebru piešimo rezultatas gaunamas gana greitai, tad nekyla nuobodulys, nereikia didelių pastangų,  apima išbaigtumo jausmas.

Galimybė savo rankomis sukurti nuostabų kūrinį patinka tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems. Juk ne kiekvienas kasdienybėje turi progų šį poreikį patenkinti.

Kūrybinis procesas atpalaiduoja, leidžia atsiriboti nuo rutinos, kasdieninių rūpesčių, nuo gyvenimo monotonijos jausmo.

Piešiant ebru, naudojamos natūralios, nekenksmingos sveikatai priemonės.

Kuriant ebru technika, neįmanoma suklysti -  puikus rezultatas visada garantuotas - piešinys kaskart išeina meniškas, savaip gražus.

Piešinio vaizdas priklauso nuo autoriaus charakterio, nuotaikos,  emocinės būsenos, tačiau nepavykti negali, todėl ir nusivylimo, kad neišėjo, kad negražu, paprastai nebūna.

Norisi, kad visos šventės suteiktų gražių prisiminimų ir gerų emocijų, todėl reikia ieškoti neatsibodusių pramogų. Viena iš tokių pramogų yra EBRU 
 Taigi, pasidovanokite sau ar padovanokite savo artimiesiems, draugams

šį malonumą, - galimybę kurti.       

 Tel. Nr.: 867 867 351

El.paštas: jolantadz@gmail.com

Adresas: I.Kanto g. 14, Kaunas   

APIE EBRU:

Ebru (iš pers. = abrî – „debesuotas popierius“) – dažų liejimo ant vandens paviršiaus technika; jos būdu sukurtas paveikslas vėliau gali būti perkeltas ant popieriaus lapo.

Į negilų ir platų indą pripilama specialiai paruošto vandens. Tada ant jo paviršiaus užlašinami iš natūralių medžiagų pagaminti dažai, o lazdelių,  teptukų pagalba sukuriami norimi raštai. Sukūrus piešinį, ant jo dedamas popieriaus lapas, ir piešinys nuo vandens prilimpa prie lapo. Taip jis tampa meno kūriniu - paveikslu.

Ebru technologija yra kildinama iš Kinijos ir Japonijos. Šaltiniuose „piešimas ant vandens“, „plaukiojantis rašalas“ minimi nuo IX-X a. Nuo XV a. ebru pradėta naudoti Vidurinėje Azijoje (tačiau nėra žinoma, ar ši technologija ten buvo atrasta, ar pateko iš Kinijos). Šis menas suklestėjo Sefevidų Persijoje, Mogolų Indijoje ir Osmanų imperijoje. Vėliau per Osmanus ebru technologija pateko į Europą (kur vadinta „turkiška marmuro imitacija“).

  Piešimas ant vandens         Piešinio perkėlimas ant lapo     Ebru piešinys

Ebru seniau buvo naudota ne tik kaip meno kūrybos priemonė, bet ir kaip stilizuotų kūrinių (pvz., Korano) rašymo būdas.(https://lt.wikipedia.org/wiki/Ebru)

  Korano kaligrafija ant ebru puošto lapo

 Dailės studija LAUKIA JŪSŲ